USUWANIE KURZAJEK I WŁÓKNIAKÓW LASEREM

USUWANIE KURZAJEK I WŁÓKNIAKÓW LASEREM

USUWANIE BRODAWEK I WŁÓKNIAKÓW LASEREM CO2- SZYBKO I BEZBOLEŚNIE

CENA OD 60 ZŁ. ZA 1 ZMIANĘ ( przy większych zmianach do 100 zł., większa ilość – cena do uzgodnienia)

Włókniaki miękkie wyglądają jak drobna kaszka lub miękkie kilkumilimetrowe guzki barwy skóry lub nieco ciemniejsze. Czasem są długie i nitkowate. Zwykle umiejscawiają się na tułowiu, powiekach i szyi, a także na dekolcie, pod piersiami, pachami i w pachwinach, czyli tam, gdzie skóra jest najbardziej narażona na otarcia. Ich obecność jest najczęściej uwarunkowana genetycznie, a wraz z wiekiem może pojawiać się ich coraz więcej. Na szczęście można z nimi skutecznie i bezpiecznie walczyć. Mowa o włókniakach miękkich, niegroźnych nowotworach tkanki łącznej.
Zmiany nie są groźne, jednak drażnione przez wiele lat mogą ulec zezłośliwieniu, wytworzyć się stan zapalny (szczególnie u osób otyłych).

Brodawki to łagodne zmiany grudkowe o nierównej powierzchni, dotyczące skóry lub błon śluzowych. Są powodowane przez wirusy brodawczaka ludzkiego (HPV). Brodawki występują na różnych częściach ciała, m.in. dłoniach, stopach, powiekach.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny i szybki. Podczas zabiegu odczuwa się jedynie delikatne ciepło i pieczenie.
Czas trwania zabiegu uzależniony jest od powierzchni wielkości i ilości zmian, które mają zostać usunięte.

Przeciwwskazania
Zabiegu nie należy wykonywać:
– u kobiet w ciąży,
– w przypadku występowania schorzeń skórnych: bielactwa, nowotworu skóry, łuszczycy,
– podczas przyjmowania niektórych leków: retinoidy, leki psychotropowe, antybiotyki tetracyklinowe,
– u pacjentów ze skłonnością do bliznowców,

Nasz laser wyposażony w funkcje super i ultra puls, co oznacza, że pracuje w trybie impulsowym i nie dochodzi do termicznego uszkodzenia otaczających zmianę tkanek, dzięki czemu gojenie następuje niemal zawsze bez blizn.
energia lasera jest absorbowana przez uwodnioną tkankę, dochodzi do jej odparowania zmiany i wytworzenia w tym miejscu strefy koagulacji, dzięki czemu w trakcie zabiegu nie występuje krwawienie, naczynia od razu są przypalane,nie ma krwawienia, niepotrzebne są szwy i nie istnieje ryzyko zakażenia.

Etapy zabiegu:
1. Znieczulenie – miejscowe podanie podskórne preparatu znieczulającego.
2. Odparowanie wiązką światła laserowego – w zależności od głębokości i wielkości zmiany chorobowej może być wykonywane przy użyciu różnych trybów pracy lasera (normalpuls, superpuls lub ultrapuls). W zetknięciu z uwodnioną tkanką chorobową dochodzi do jej bezkrwawego odparowania. Miejsce po odparowaniu następnego dnia pokrywa się powierzchownym brązowym strupkiem.
3. Gojenie i pielęgnacja domowa – ranki po zabiegu można myć wodą z mydłem, powinno się także dezynfekować je preparatem spirytusowym. W przypadku większych ran zaleca się zakładanie plastra z opatrunkiem przepuszczającym do niej powietrze. Jeśli jest taka konieczność, powierzchowne strupki na twarzy i szyi można pokryć makijażem. Proces gojenia trwa od kilku dni do 3-4 tygodni