Laser diodowy BY- YOUNG

z systemem z systemem Lightsheer jest obecnie najnowocześniejszym i zarazem najlepszym urządzeniem do depilacji laserowej na świecie, a co za tym idzie dającym najlepsze efekty epilacyjne. Depilacja laserowa jest metodą trwałą, bezpieczną i praktycznie bezbolesną. Jest to metoda bezinwazyjna, nie powodująca uszkodzeń skóry. Laser diodowy jest pierwszym tego typu urządzeniem, dającym gwarancję skuteczności oraz oczekiwanego efektu. Oszczędza bólu, oraz nieprzyjemnych i czasochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych, ostatecznie rozwiązując problem zbędnego owłosienia. Laser diodowy BY- YOUNG z systemem Lightsheer w zaopatrzono w głowicę emitującą światło lasera diodowego o długość fali 800 nm do 810 nm co daje możliwość wykonywania szybkich i bezpiecznych zabiegów, także u osób z ciemną karnacją i opaloną skórą.

SUPER PROMOCJA!! LASEROWE USUWANIE OWŁOSIENIA
NA STAŁE!!!

LASER

Laser, na którym pracujemy jest laserem diodowym typ o długości fali 810 nm., która przez towarzystwa medycyny estetycznej uznawana jest za najskuteczniejszą w zabiegach depilacji laserowej. Laser zaopatrzony jest w skaner, dzięki któremu czas zabiegu skraca się do minimum. Przykładowo zabieg na całe plecy trwa ok 20 min. Ten rodzaj lasera pozwala na szybką, bezpieczną i w pełni skuteczną depilację.

Mechanizm działania światła lasera na mieszek włosowy i włos.

Laser stosowany do zabiegów depilacji działa powierzchownie, nie wpływa na funkcje całego organizmu. Wiązka promieni skierowana ku skórze przenika ok. 2 mm w głąb, powoduje uszkodzenie mieszka włosowego poprzez absorbcję energii przez melaninę, czyli barwnik znajdujący się we włosie, co w efekcie prowadzi do utraty włosa. Odpowiednia długość wiązki światła niszczy ten barwnik, a przez to powoduje zanik komórek macierzystych mieszków włosowych. Nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Około 30% z nich znajduje się w fazie wzrostu i właśnie one reagują na światło lasera, pozostałe włosy są w fazie „uśpienia” , która ma różne okresy trwania ( od 3 do 8 tygodni)- po tym okresie zaczyna się aktywny etap wzrostu nowego włosa. W większości przypadków po czterech zabiegach następuje bardzo znacząca redukcja owłosienia (ok. 80% osób potrzebuje między 4 a 6 zabiegów-, itp
Rezultaty depilacji zależą od wielu czynników tj. koloru i grubości włosa, rodzaju włosa, fototypu skóry, gospodarki hormonalnej, w zależności od części ciała, predyspozycji genetycznych, wieku, choroby i przyjmowanych leków itd. Niestety nie jest możliwe dokładne określenie liczby zabiegów jakiej potrzebuje pacjent.

Czy laserowe usuwanie owłosienia jest bolesne?
W porównaniu do depilacji woskiem zabieg laserowego usuwania owłosienia jest bardzo łagodny. Niektóre okolice są bardziej wrażliwe niż inne. Uczucie dyskomfortu różni się w zależności od rodzaju skóry, zastosowanego lasera i indywidualnej tolerancji na ból. Najnowocześniejsza technologia, najwyższy komfort zabiegu dzięki potrójnemu systemowi chłodzenia (półprzewodnik, zamknięty obieg wody, powietrze). Laser By-Young to najnowocześniejsza technologia, dzięki potrójnemu systemowi chłodzenia (półprzewodnik, zamknięty obieg wody, powietrze) zabieg jest dużo bardziej komfortowy, niż w innych typach laserów diodowych.
Najbardziej bolesna jest pierwsza sesja. Ponieważ energia lasera jest wchłaniana przez cebulkę włosową generującą ciepło, laserowemu usuwaniu owłosienia towarzyszy lekkie odczucie dyskomfortu. W niektórych miejscach zabieg jest bardziej bolesny niż w innych. Ponadto pacjenci z grubymi, ciemnymi włosami mogą odczuwać większy dyskomfort niż pacjenci o cienkich włosach. Dzieje się tak ponieważ grubsze i ciemniejsze
włosy absorbują więcej światła podczas danej sesji. Na ogół, z zabiegu na zabieg włosy stają się coraz cieńsze i jaśniejsze. Dlatego też największy dyskomfort odczuwa się przy pierwszym zabiegu Bolesność zabiegów IPL i laserów jest podobna i uzależniona jest od wrażliwości pacjenta oraz urządzenia do depilacji, oraz dobranych paramentrów.

Dlaczego laser diodowy BY- YOUNG z systemem z systemem Lightsheer ?
Fale świetlne lasera mają tę samą długość fali i niewielką rozbieżność w związku z tym działają w sposób celowany na włos, a konkretnie na jego barwnik, nie szkodzą tkankom dookoła. Skuteczność epilacji (depilacji laserowej) laserem sięga 95%. To znaczy, że może odrosnąć 5 % włosków, które są jasne, cienkie i nie mają ciemnego barwnika – melaniny.
Na rynku jest dostępnych co najmniej kilka systemów do depilacji, a ich skuteczność znacząco się różni. Chcieliśmy zaoferować Państwu usługę na najwyższym poziomie. Naszymi priorytetami przy wyborze lasera były:
– najwyższa skuteczność
– bezpieczeństwo
– jednorodny profil plamki dla zmniejszenia efektów ubocznych
– komfort dla pacjenta
– krótki czas trwania zabiegu- duża głowica- 11x18mm
– efektywne chłodzenie naskórka następuje za pośrednictwem metalowej sondy, umieszczonej w głowicy lasera
– stosunkowo mała ilość zabiegów do osiągnięcia zadowalającego efektu
Laser diodowy BY- YOUNG z systemem z systemem Lightsheer jest najnowocześniejszym urządzeniem do usuwania zbędnego owłosienia. Diode Laser System posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez U.S. FDA (Amerykańskie Ministerstwo ds. Żywności i Leków) respektowany na całym świecie.

Kiedy stosuje się zabiegi epilacji?
– w celu usunięcia włosów pojawiających się na skórze w przebiegu zaburzeń endokrynologicznych -hirsutyzm, hipertrychoza,
– w celach kosmetycznych -wszystkie części ciała,
– u osób, u których występują objawy wrastania włosów po innych metodach depilacji,
– u osób ze zmianami naczyniowymi na nogach,
– u pacjentów z wrażliwą skórą, u których pojawia się odczyn zapalny na skórze (zaczerwienienie) po woskowaniu, goleniu bądź depilacjach chemicznych,
– zabiegi można wykonywać u mężczyzn w wypadku nadwrażliwości skóry po goleniu (przerzedzenie włosów)

Czy konieczna jest seria zabiegów?
Cała kuracja laserowego usuwania owłosienia trwa kilka sesji, które zazwyczaj wykonuje się od 4-8 tyg . Aby osiągnąć ok. 80-procentową redukcję owłosienia u 80-90% dobrych kandydatów potrzebnych będzie ok. 4-7 sesji. Pomiędzy sesjami niektóre włosy będą odrastać, ponieważ te, które były w fazie uśpienia podczas ostatniego zabiegu, teraz mogą być w fazie wzrostu. Dlatego istnieje potrzeba wykonania wielu zabiegów. Przeprowadzenie kilku zabiegów zapewnia, ze laser dotrze do wszystkich włosków. Pacjent może golić włoski odrastające pomiędzy kolejnymi sesjami.
Może wystąpić potrzeba powtórzenia co rok sesji utrwalających rezultaty.
Wielu pacjentów uważa, że po wstępnej kuracji składającej się z kilku zabiegów, sesje utrwalające rezultaty powtarzane raz lub dwa razy do roku są najlepszym sposobem na zahamowanie wzrostu włosów.
Zaledwie u mniejszości pacjentów, którzy są dobrymi kandydatami do zabiegu utrata owłosienia jest tylko tymczasowa i występuje całkowite odrośnięcie włosów. Zazwyczaj takie zjawisko występuje u osób o włosach w kolorze białym i blond lub mających problemy hormonalne. Zabieg trwa 15-45 minut, a w jego trakcie pacjent odczuwa delikatne impulsy ciepła.

Jakie są wskazania po zabiegu?
Po zabiegu często pojawia się zaczerwienienie i zgrubienia. W takich wypadkach pomaga zimny okład. Poza tym, należy przestrzegać ogólnych środków zaradczych, takich jak:
– minimalny makijaż i obficie aplikowany krem nawilżający
– dwa-trzy razy dziennie stosować krem termcool, alantan lub bepanten (do czasu ustąpienia podrażnienia)
– nie używać dezodorantów
– stosować krem z filtrem co najmniej SPF 25 lub wyższym przez kilka tygodni po zabiegu
– jeżeli jest to konieczne, jedyną dopuszczalną metodą usuwania włosów w okresie bezpośrednio po zabiegu jest golenie
– przez 2 tygodnie od zabiegu należy unikać słońca,
– nie wolno podrażniać skóry, na której był wykonywany zabieg,
– w przypadku podrażnień można stosować preparaty z pantenolem lub alantoiną
– do kilku dni po zabiegu na depilowanej powierzchni nie stosować: preparatów na bazie alkoholu, dezodorantów, toników itd., mydła oraz wszelkiego rodzaju peelingów.
Należy pamiętać, że do trzech tygodni po zabiegu włosy będą samoczynnie wychodzić. Można wówczas użyć specjalnej myjki lub gąbki ścierającej, co przyspieszy cały proces.
Trzeba mieć na uwadze, że każda skóra reaguje na zabieg w sposób indywidualny. W miejscach objętych zabiegiem może wystąpić niewielki rumień lub obrzęk około mieszkowy. Zarówno zaczerwienienia, jak i niewielkie strupki i przebarwienia ustępują po kilku dniach. Przy wyjątkowej nadwrażliwości skóry mogą się utrzymywać do kilku tygodni.

Przeciwwskazania do zabiegu i środki ostrożności:
– opalona skóra, zwłaszcza świeża opalenizna( ryzyko oparzeń, mniejsza skuteczność zabiegu)
– stosowanie samoopalaczy
– ciąża
– stosowanie leków fotouczulających tj. retinoidy, tetracykliny,
– stosowanie kremów z retinolem, wit.C, kwasami w miejscu poddanym zabiegowi
– zażywanie ziół fotouczulających tj. dziurawiec, nagietek, miłorząb
– stosowanie leków hormonalnych
– zaburzenia hormonalne, padaczka, łuszczyca, bielactwo
– aktywna opryszczka
– infekcje skórne w miejscu zabiegu
– skłonność do bliznowców i przebarwień

Przygotowanie pacjenta do zabiegu:
Skóra przed zabiegiem powinna być ogolona, może zaledwie cień włosa. W dniu zabiegu nie stosować antyperspirantów, skóra powinna być umyta, sucha i niczym nie posmarowana.
1 miesiąc przed zabiegiem nie należy usuwać włosów przy pomocy depilatora czy pensety.
1 tydzień przed zabiegiem nie stosować kremów depilujących.
Jeśli skóra jest opalona należy odczekać aż ustąpi świeża opalenizna.