OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE, CZYLI WAMPIRZY LIFTING

Zabieg o nieco groźnie brzmiącej nazwie – wampirzy lifting to nowa metoda walki ze zmarszczkami, która bazuje na naturalnych zdolnościach ludzkiego organizmu do samoregeneracji.
Osocze krwi w swym składzie zawiera dużą ilość czynników niezbędnych do funkcjonowania naszych komórek, są to np.: substancje odżywcze, witaminy, białka i elektrolity. Zaś płytki krwi i czynniki wzrostu zawarte w osoczu stanowią podstawowy element całego mechanizmu regeneracyjnego tkanek. Dzięki pobudzeniu procesów regeneracji, skóra staje się bardziej elastyczna, gładsza oraz odzyskuje młodzieńczą witalność.
Wraz z wiekiem stopniowo zmniejsza się zdolność regeneracyjna komórek macierzystych. Im starszy organizm, tym coraz gorzej radzi sobie z naprawą różnych uszkodzeń skóry. Warto więc „pomóc” mu w odbudowie poprzez wysyłanie komórkom impulsu do ich autoodnowy.

Osocze bogatopłytkowe PRP (Platelet Rich Plasma) to koncentrat własnych płytek krwi w niewielkiej objętości osocza
Już przed dziesięcioma laty osocze bogatopłytkowe zaczęto wykorzystywać w chirurgii rekonstrukcyjnej, ortopedii, stomatologii oraz w celu przyspieszenia i poprawienia procesu gojenia ran.
Osocze bogatopłytkowe to jeden z zabiegów przeciwstarzeniowych, do których pacjenci wracają najchętniej. Szybka rekonwalescencja i poprawa kondycji skóry powodują, że procesy starzenia zostają spowolnione a satysfakcja pacjenta jest na wysokim poziomie.
W efekcie skóra się regeneruje, następuje poprawa jej elastyczności, gęstości i napięcia, natomiast fałdy i zmarszczki ulegają wygładzeniu.
Skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku.

Efekty widoczne po zabiegu:

 • Wygładzenie zmarszczek i bruzd poprzez stymulację komórek skóry
 • Poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry
 • Lwia zmarszczka
 • Poprawa ukrwienia, dotlenienia i nawilżenia skóry
 • Pobudzenie regeneracji cebulek włosów u pacjentów z łysieniem typu męskiego
 • Przeciwwskazaniem do podania osocza bogatopłytkowego:
 • ciąża oraz okres karmienia,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • choroba nowotworowa,
 • choroby przebiegające z zaburzeniami funkcji lub liczby płytek krwi,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • choroby krwi,
 • nietolerancja iniekcji,
 • aktywna opryszczka lub inne zakażenia skóry.

Jak często należy wykonywać zabieg?

Przede wszystkim zauważalną poprawę napięcia skóry. Dla podtrzymania efektu u młodszych pacjentek zaleca się powtórzenie zabiegu po 6 miesiącach, u starszych stosowanie co 4 miesiące.

 • U osób poniżej 35 roku życia wystarczy 1 zabieg na 6-24 miesiące, żeby osiągnąć rewitalizujący efekt. W tym przypadku osocze podaje się najczęściej jako profilaktykę starzenia się skóry.
 • Osoby od 35 do 45 roku życia wymagają kolejnego podania po 9-12 miesiącach.
 • Po 60 roku życia wymagane jest podanie osocza po 4 -12 miesiącach od pierwszego zabiegu.

W chwili obecnej nie ma jednolitego standardu terapii osoczem bogatopłytkowym, każdy, nawet pojedynczy zabieg daje widoczną poprawę kondycji skóry.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg wykonywany jest w znieczulaniu, pacjent tak jak podczas klasycznej mezoterapii odczuwa ukłucia delikatne igłą.
Osocze bogatopłytkowe daje rewelacyjne efekty w połączeniu z terapią laserem frakcyjnym. Skóra po terapii laserowej z większym natężeniem chłonie różne substancje, które jej aplikujemy, a osocze dostarcza jej wielu substancji odżywczych, witamin, białek i elektrolitów. Osocze bogatopłytkowe przyśpiesza gojenie i powrót do codziennych obowiązków. Dzięki swojemu działaniu przeciwzapalnemu, a nawet przeciwbakteryjnemu wywiera ochronny wpływ na naszą skórę. Czynniki wzrostu zawarte w osoczu i komórkach krwi (przede wszystkim w płytkach krwi) pobudzają komórki skóry do regeneracji.

Jak wygląda procedura zabiegu?

Przystępując do zabiegu wampirzego liftingu najpierw należy pobrać do specjalnych próbek ok. od 8 do 24 krwi Pacjenta(pacjent nie musi być na czczo). Następnie za sprawą wirowania probówek oddzielamy bogate w płytki osocze od pozostałych składników krwi. pobiera niewielką ilość krwi
Kolejnym etapem jest odwirowanie pobranej od pacjenta krwi w specjalnej wirówce laboratoryjnej przez około 5 minut, w której następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza z koncentratem płytek krwi. Następny krok to podanie uzyskanego w ten sposób koncentratu w skórę za pomocą cienkich igieł.

W zależności od wielkości wybranego obszaru ciała czas trwania zabiegu wynosi od 30 – 60 min.

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE CENNIK:

PARTIA CIAŁA
CENA
Twarz
600zł
Dekolt
450zł
Szyja
350zł
Twarz + Szyja
750zł
Twarz + Szyja + Dekolt
1000zł
Okolica Oczu
250zł
Łysienie
400zł
Zmarszczki Palacza
250zł
Dwie Dłonie
250zł
Blizny, Blizny Potrądzikowe
250zł