KWAS MIGDAŁOWY

Kwas migdałowy otrzymywany jest poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. Jego antybakteryjne i odbarwiające działanie już od lat jest wykorzystywane w medycynie.
Peeling kwasem migdałowym daje efekt widocznej poprawy płytkich zmarszczek, rozjaśnienia przebarwień powierzchniowych i pozapalnych, redukcji melazmy, a ze względu na bakteriobójcze właściwości następuje znaczna poprawa stanu skóry z trądzikiem z obecnością krost zapalnych i zaskórników.
Doskonałe efekty daje połączenie zabiegu eksfoliacji kwasem migdalowym z zabiegiem mikrodermabrazji. Jest to idealne połączenie dające szybsze efekty przy bliznach i przebarwieniach.

Po eksfoliacji łuszczenie naskórka jest mało widoczne i nie przeszkadza w normalnym trybie życia. Nie ma też specjalnych uciążliwych zaleceń i kuracji domowych po zabiegu.

Peeling migdałowy jest jedynym peelingiem na bazie kwasu migdałowego. Umożliwia wykonywanie zabiegów przez cały rok, może być stosowany bez ograniczeń u osób opalających się na słońcu i w solarium, bez ryzyka uwrażliwienia skóry na słońce i wystąpienia przebarwień. Powoduje, że skóra staje się bardziej odporna i mniej wrażliwa na promienie UV.

Zabiegi z kwasem migdałowym mogą być wykonywane również u osób nietolerujących zabiegów przy użyciu innych kwasów.

WSKAZANIA

  • przebarwienia, zaburzenia barwnikowe
  • starzenie i fotostarzenie skóry
  • trądzik pospolity, grudkowo - krostkowy
  • skóra łojotokowa
  • rewitalizacja skóry

Częstotliwość zabiegów zależy od indywidualnego stanu skóry (średnio co 15 dni).