PEELING ZIOŁOWY

PEELING ZIOŁOWY jest zabiegiem głębokiego złuszczania opartym na składnikach roślinnych pochodzenia polskiego. Jest to zabieg bezpieczny, nie powoduje uczuleń ani bliznowacenia. Nie złuszcza poniżej warstwy podstawnej naskórka. Może być wykorzystywany na skórę twarzy i ciała.

DZIAŁANIE
Zabieg wygładza skórę ze zmianami typowymi dla cery tłustej, trądzikowej, leczy trądzik, likwiduje efekty potrądzikowe, zmniejsza pory skóry, blizny, przebarwienia, rozstępy skórne, wygładza zmarszczki zarówno u osób młodych, jak i w podeszłym wieku. Likwiduje nadmierne rogowacenie naskórka. Skóra staje się mniej tłusta, matowa, wypryski ropne podsychają i ustępują, nacieki wchłaniają się, zaskórniki znikają, pory zamykają się. Powoduje odmłodzenie skóry poprzez wzmożenie produkcji kolagenu i elastyny.

Zabieg ten składa się z dwóch faz wykonywanych w pewnym odstępie czasu. Wiąże się to z dwiema wizytami u kosmetyczki – pierwsza to zabieg złuszczania, druga – usunięcie resztek naskórka. W przypadkach trudnych zabieg powinien być poprzedzony wizytą u dermatologa w celu ustalenia diagnozy skóry i uzyskania zgody na zabieg głębokiego złuszczania. Na trzy dni przed zabiegiem zalecane jest mechaniczne oczyszczanie skóry.

PRZECIWWSKAZANIA

  • Infekcyjne choroby skóry ostre i przewlekłe Ropne czyli bakteryjne, w tym także nosicielstwo np. gronkowca złocistego
  • Wirusowe, czyli opryszczka nawracająca, brodawki płaskie i pospolite,
  • Grzybice
  • Znamiona barwnikowe skóry
  • Nowotwory skóry i stany przed-nowotworowe np. rogowacenie starcze
  • Trądzik różowaty
  • Cienka, płytko unaczyniona skóra
  • Skóra bardzo wrażliwa i alergiczna (można wykonać na zlecenie lekarza dermatologa)

Efekty widoczne już od pierwszego zabiegu
Przy cerze trądzikowej zaleca się 4 do 12 zabiegów w miesięcznych odstępach.
W przypadku skóry dojrzałej w celu odmłodzenia 1 lub 2 razy do roku (wiosną i jesienią) jako lifting biologiczny bez skalpela.
W pierwszych dniach po zabiegu należy unikać mrozu poniżej -5C. Natomiast przez 30 dni po zabiegu unikać słońca i nie korzystać z solarium.
CENA – 150 ZŁ.
ZABIEG DOŁUSZCZAJĄCY- 50 ZŁ.