LECZENIE NADPOTLIWOŚCI

Nadpotliwość jest chorobą uwarunkowaną genetycznie, polegającą na nadmiernej stymulacji przez układ współczulny gruczołów potowych. Zwiększone wydzielanie potu dotyczy głównie dłoni, pach, twarzy i stóp. Najczęstszym czynnikiem pobudzającym jest stres. Nadmierna potliwość to problem estetyczny i zdrowotny, mogący znacznie utrudniać kontakty towarzyskie, wykonywanie zawodu, czasami prowadzi do odrzucenia społecznego, depresji i innych zaburzeń społeczno – psychologicznych. Choruje na nią od 0,5% do 1% populacji. Najczęściej pojawia się jako nadmierna reakcja na stres emocjonalny, choć wydzielanie może pojawiać się zupełnie bez przyczyny.

Ślady potu na ubraniu, mokre dłonie są źródłem dyskomfortu i zdenerwowania, które dodatkowo nasila pocenie. W ten sposób błędne koło się zamyka. Dodatkowo, wilgotna skóra łatwo ulega maceracji i podrażnieniu – zwłaszcza w obrębie fałdów skórnych, a uszkodzony naskórek staje się wrotami zakażenia bakteryjnego lub grzybiczego.

Jonoforeza to zabieg polegający na stopniowym uszkadzaniu kanałów jonowych w gruczołach potowych pod wpływem działania prądu elektrycznego. Obszary ciała poddawane terapii są zanurzane w kuwecie wypełnionej wodą, przez którą przepływa prąd stały. Natężenie prądu jest zwiększane do momentu, kiedy pacjent zaczyna odczuwać jego działanie w postaci mrowienia. Działanie polega na ograniczeniu wydzielania gruczołów potowych bez ich uszkadzania.

Mocne strony zabiegów:

  • Nie potrzeba używać farmaceutyków - brak skutków ubocznych
  • Terapia jest szybka i efektywna
  • Doskonałe wyniki leczenia

Częstotliwość zabiegów:

  • Pierwsze 10 zabiegów co 1-2 dni
  • Czas trwania zabiegu wynosi 10-15 minut
  • W celu obniżenia potliwości do normalnego poziomu konieczne jest przeprowadzenie co najmniej 10 zabiegów. Dalsze profilaktyczne zabiegi można wykonywać już 1 raz w tygodniu.

GALERIA