BOTOKS- bruksizm

BOTOX- leczenie bruksizmu

CZYM JEST BRUKSIZM?
Bruksizm to medyczne określenie na zgrzytanie zębami w nocy. Pacjenci, którzy się z tym borykają robią to nieświadomie podczas snu. To niekontrolowane zjawisko ma jednak negatywne skutki uboczne. Otóż prowadzi do ścierania szkliwa, uszkodzeń dziąsła, złamań zębów, a gdy długo jest nie zdiagnozowane i nieleczone, może doprowadzić nawet do stanów zapalnych i zwyrodnień w obrębie żuchwy i stawów skroniowych. Bruksizm może dotykać osoby w każdym wieku i bez względu na płeć. Przyczyny tego schorzenia nie są ściśle określone, jednak do najczęstszych należą stres, obecność pasożytów w organizmie i choroby.

Botoks– Skuteczna Metoda Leczenia Bruksizmu
LECZENIE BRUKSIZMU BOTOKSEM
Wykorzystanie botoksu w walce z bruksizmem jest jedną ze skutecznych metod zwalczania zgrzytania zębami w nocy. Zabieg polega na ostrzyknięciu toksyną botulinową żuchwy i skroni, w efekcie czego napięcie mięśniowe ulega zmniejszeniu, a wraz z nim zgrzytanie zębami staje się mniej intensywne lub zanika całkowicie. Tak zadowalające efekty utrzymują się do około 6 miesięcy, jednak czas ich trwania jest uwarunkowany indywidualnymi predyspozycjami pacjenta.

ZALECENIA I PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU
Zabieg leczenia bruksizmu botoksem to rewolucyjna metoda eliminacji problemu zgrzytania zębami. Wstrzykiwanie jadu kiełbasianego w mięśnie żwaczy i skronie polecane jest każdemu, kto boryka się z tym schorzeniem. Przychodząc do naszej Kliniki z dokuczliwym problemem, możesz mieć pewność profesjonalnej opieki przez lekarzy specjalistów. Ocenią oni intensywność zgrzytania zębami i zadbają o skuteczną eliminację tego dokuczliwego schorzenia. Tuż przed zabiegiem wykonywany jest również szczegółowy wywiad, a w razie konieczności badania, co umożliwia przeprowadzenie leczenia na jak najwyższym poziomie. Z rozmowy tej i wyników badań specjaliści wnioskują, czy leczenie bruksizmu botoksem u danego pacjenta jest wskazane. Na brak tej możliwości wskazuje kilka przeciwwskazań:

ciąża
przyjmowanie antybiotyków
grypa
zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
problemy z krzepnięciem krwi
stosowanie leków antykoagulacyjnych

CENNIK: BRUKSIZM- 350 zł