LASER FRAKCYJNY

LASER FRAKCYJNY

Laser frakcyjny Fraxel jest najnowszym osiągnięciem techniki laserowej stosowanej w celu intensywnej regeneracji skóry. Wszyscy lubimy, aby efekty były szybkie i zauważalne – zabiegów wykonanych laserem frakcyjnym na pewno nie będziesz żałować. Wystarczy jeden zabieg, aby przekonać się o rewolucyjnym działaniu lasera. Technologia frakcyjna charakteryzuje się wyjątkową efektywnością i bezpieczeństwem zabiegu.
Efektem działania jest lifting, odmłodzenie skóry, wygładzenie zmarszczek, likwidacja blizn, rozstępów, rozszerzonych porów i różnego rodzaju przebarwień oraz ujednolicenie koloru skóry. Rezultaty są natychmiastowe i postępujące. Zabieg jest efektywny dla każdego typu skóry.
W trakcie pojedynczego zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego naświetlaniu poddaje się jakieś 25% do 30% powierzchni leczonej laseroterapią skóry. Wg badań klinicznych najlepsze rezultaty daje przeprowadzenie 3-5 zabiegów, wykonywanych w odstępach 3- 6 tygodniowych.
Każda sesja trwa od 10 do 45 minut, w zależności od rozmiaru obszaru poddawanego zabiegowi. Większość pacjentów podejmuje normalną aktywność po 2-3 dniach po zabiegu.
W obszarach objętych zabiegiem może wystąpić nieznaczne zaczerwienienie, obrzęk jak również umiarkowane pieczenie lub swędzenie mijające zazwyczaj w przeciągu kilku godzin. Zaczerwienienie może utrzymywać się przez kilka dni, a skóra może przybrać „opalony” odcień.
Impulsy lasera wnikają w skórę w odpowiedniej odległości tak, by nie powodować oparzenia ale skutecznie pobudzić skórę właściwą do regeneracji. Jest to możliwe dzięki temu, że każde punktowe uszkodzenie otoczone jest fragmentem nieuszkodzonej, zdrowej tkanki, co pozwala na szybką odnowę.
Laser frakcyjny umożliwia wymianę pewnej puli komórek skóry starych wiekiem lub uszkodzonych procesem chorobowym na zupełnie nowe zdrowe komórki.
Działanie lasera z jednej strony powoduje ablację – odparowanie zewnętrznych warstw naskórka – z drugiej natomiast dochodzi do przegrzania w głębszych warstwach skóry i następuje jej remodeling.
Zasada działania lasera frakcyjnego/CO2 polega na odpowiednio głębokim wyparowaniu małych obszarów skóry i pozostawieniu wokół nich zdrowej skóry. Takie częściowe uszkodzenie sprzyja szybkiej odnowie i dzięki temu uzyskujemy krótki czas rekonwalescencji. Pozwala na powrót do pracy w ciągu kilku dni.
Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania poza unikaniem słońca przez okres 2 tygodni. Zabiegi mogą być wykonywane na dowolnej części ciała zarówno u kobiet, mężczyzn i dzieci.
Praca lasera polega na tym, że skaner wyznacza pole pracy, laser „strzela” wiązkami odpowiednio je zapełniając. Po dokonaniu pełnej sekwencji „strzału” (złożonego z licznych mikroimpulsów) skaner przesuwany jest na następny fragment skóry poddawanej zabiegowi i cały proces powtarza się. Do wykonania zabiegu wystarcza jedno „przejście”. Dzięki specjalistycznej technologii i licznym zabezpieczeniom nie jest możliwe trafienie impulsem lasera dwa razy w to samo miejsce.
Stosowany przez nas laser posiada certyfikat bezpieczeństwa dla urządzeń medycznych oraz certyfikat europejski CE.

Wskazania:
• twarz (fotoodmładzanie twarzy, laserowe usuwanie zmarszczek, usuwanie blizn potrądzikowych, przebarwień) – można wykonywać zabiegi na fragmenty skóry twarzy, np. tylko policzki, czoło lub okolica ust
• poprawa owalu twarzy,
• poprawa gęstości i sprężystości skóry, zamykanie rozszerzonych porów,rozstępy,
• wiotkość skóry ramion, brzucha, po porodzie,usuwanie przebarwień (melasma, ostuda),
• odmładzanie skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni,
• okolica oczu (usuwanie zmarszczek),plecy ,brzuch (rozstępy, wiotkość pociążowa skóry) efekt gładkiej, świeżej cery, poprawa kolorytu i struktury skóry, odnowa skóry
• rozszerzone pory, zaskórniki, szorstkość skóry, niejednolitość powierzchni skóry, rogowacenie słoneczne.
Przeciwwskazania do zabiegów resurfacingu:
• skłonność do tworzenia się keloidów (blizn przerostowych)
• nowotwory skóry, ciąża i okres karmienia
• aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe (opryszczka, zakażenia bakteryjne, atopowe zapalenie skóry, korzystanie ze słońca lub solarium w okresie 2 tygodni przed zabiegiem
• ciąża, karmienie piersią, zaburzenia krzepnięcia, używanie / przyjmowanie preparatów światłouczulajacych np. z retinolem, kwasami AHA, BHA, z dziurawcem, nagietkiem, tetracykliny (należy odstawić na miesiąc przed serią), przyjmowanie steroidów , epilepsja,