WOLUMETRIA

W miarę procesu starzenia tkanka podskórna przesuwa się wraz z wiotczejącą skórą w dół tworząc ubytki objętości w obrębie kości policzkowych oraz gromadzenie się nadmiaru skóry w obrębie linii żuchwy (tzw.chomiki).

Zabiegi wolumetryczne z użyciem specjalnego kwasu hialuronowego mają na celu odbudowę objętości twarzy, zwłaszcza w okolicy kości policzkowych i doliny łez,a także poprawę owalu twarzy poprzez „podciągnięcie”opadającej skóry.

Wszystko to daje w efekcie przywrócenie odpowiednich proporcji twarzy,a co za tym idzie spektakularne odmłodzenie i odświeżenie.
Metoda ta ma zastosowanie zarówno u młodszych jak i u starszych osób, nawet ze znaczną utrata objętości tkanek i wiotkością skóry.
U młodych osób można „poprawić „naturę, uwypuklając zbyt płaskie kości policzkowe,tworząc charakterystyczne „wgłębienie” pod kością policzkową co daje pożądany efekt wymodelowanej twarzy.
U osób starszych z pomocą wolumetrii można przede wszystkim odbudować objętość w miejscach,które niegdyś były wypełnione (kości policzkowe) oraz unieść opadającą skórę.

Wskazania:

 • nadanie utraconej objętości w obrębie kości policzkowych (środkowe piętro twarzy) co daje spektakularny efekt odmłodzenia
 • uniesienie „opadających” fałdów skóry tworzących głębokie bruzdy nosowo-wargowe oraz tzw. „chomiki ” (lifting wolumetryczny)
 • uwypuklenie „płaskich” policzków
 • poprawa owalu twarzy
 • niwelowanie doliny łez
 • modelowanie policzków
 • wyszczuplenie twarzy
 • modelowanie brody i linii żuchwy
 • ubytki objętości skroni

Efekty:

 • odbudowa i wymodelowanie okolicy kości policzkowych
 • remodeling dolnej części twarzy
 • odbudowa i poprawa owalu twarzy

Efekty zabiegu są natychmiastowe.

Przed zabiegiem:
Kilka dni przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny, leków przeciwkrzepliwych, przeciwzapalnych.

Przebieg zabiegu:
Preparat jest podawany podskórnie microkaniulą co daje bezpieczeństwo i nie uszkadza tkanek. W trakcie zabiegu występuje niezbyt dokuczliwe uczucie „rozpierania”.
Procedura trwa około 30 minut.

Po zabiegu:
Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do normalnego życia. Wchłaniający się implant zapewnia doskonałe nawilżenie okolicznych tkanek dając tym samym efekt wypoczętej i zdrowej skóry.

Efekty uboczne:
Czasami po zabiegu pojawiają się niewielkie siniaczki, ale da się je zamaskować makijażem korekcyjnym.

Starzenie się skóry polega na utracie kwasu hialuronowego i zaczyna się po 25 roku życia. Objawia się to postępującym wysychaniem i wiotczeniem skóry, któremu towarzyszą pojawiające się zmarszczki i powolne opadanie tkanek. Około 40. roku życia ilość kwasu hialuronowego w skórze jest już o połowę mniejsza, niż w okresie niemowlęctwa. Dlatego uzupełnianie jego niedoboru powoduje wzrost nawilżenia, napięcia i jędrności skóry, wypełnienie zmarszczek i bruzd oraz nadanie utraconej objętości. Dodatkowo wskutek stymulacji produkcji kolagenu przez kwas hialuronowy zawarty w wypełniaczach, skóra się regeneruje, tworząc trwałe „rusztowanie”, a proces starzenia zostaje spowolniony. Gdy wypełniacz zostanie wchłonięty przez organizm, skóra w leczonym miejscu będzie wyglądała lepiej niż przed zabiegiem, bo nie tylko przez rok się nie postarzała, ale dodatkowo została zmuszona do procesów regeneracyjnych.

Cena:
– od 600 PLN / 1 ml