BOTOX- likwidowanie zmarszczek

Toksyna botulinowa (Dysport, Azzalur) to obecnie najbezpieczniejsza, najskuteczniejsza i najpopularniejsza metoda niwelowania zmarszczek mimicznych, a na dodatek jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny i kosmetologii estetycznej na świecie. Jest również lekiem stosowanym od ponad 40 lat w różnych dziedzinach medycyny (okulistyka, neurologia).
Informacje i zapisy pod nr. telefonu: 509 347 664

Botox jest najpopularniejszą metodą wygładzania zmarszczek głównie w górnej części twarzy (tzw. zmarszczek mimicznych), zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu w małej dawce w kilka precyzyjnie wybranych miejsc na twarzy, całość trwa zazwyczaj od 15 do 30 minut. Botox uniemożliwia przepływ impulsów nerwowych płynących z mózgu do wybranych tkanek mięśniowych, które z kolei przestają pracować czyli nie marszczą się i nie fałdują. Efekty zauważalne są już po dwóch lub trzech dniach, efekt końcowy jest widoczny już siódmego dnia.

Botox został wprowadzony pod koniec 1980 przez okulistów do leczenia zaburzeń skurczy mięśni. Został zatwierdzona przez FDA kosmetyczne w 2002 r., pomagając milionom pacjentów pozbyć się dokuczliwych zmarszczek na twarzy. Dzisiaj, Botox stosuje się do kuracji przeciwzmarszczkowej na kurze łapki, zmarszczki między brwiowe, oraz do usunięcia bruzd na czole.

Efekty nieporządane

  • Po Botoksie, w okresie do około 4 tygodni może występować efekt zwiotczenia mięśni (opadanie kącika ust,opadanie powieki).
  • Delikatne mrowienie w miejscu infekcji.
  • Małe krwiaki, widoczne w miejscach gdzie igła mogła natrafić na naczynie krwionośne.

Efekty te są rzadkością oraz mają charakter przemijający (2 do 5 tyg).
W dermatologii estetycznej, podając Botox w celu wygładzenia zmarszczek, operuje się dawkami rzędu 20-60 jednostek w czasie jednego zabiegu. Stosuje się więc go w bardzo małych, ściśle dobranych dla danego pacjenta dawkach, które działają tylko w miejscu podania. O toksyczności ogólnoustrojowej nie może być mowy, gdyż dawki toksyczne dla człowieka wynoszą od 2,5 do 3 tys. jednostek.

Przeciwskazania

Botulina (botox) jest substancją podawaną miejscowo i nie wywierającą wpływu na organizm jako całość. Niemniej jednak z racji na brak odpowiednich doświadczeń, nie zaleca się jej stosowania w przypadku:

  • kobiet w ciąży i karmiące piersią;
  • osób cierpiących na chorobę miastenia gravis (rzadka choroba neurologiczna);
  • osób cierpiących na zespół Lamberta Eatona;
  • osób uczulonych na albuminę ludzką;
  • pacjentom zażywającym spektynomycynę i antybiotyki z grupy aminoglikozydów

Ceny promocyjne zabiegów:

ZABIEGCZASCENA
zlikwidowanie zmarszczek w trzech górnych okolicach twarzy komplet30 min750 zł.
kurze Łapki15 min330 zł
czoło15 min330 zł
lwia bruzda15 min330 zł
broda 15 min 200 zł.
zmarszczki królicze na nosie15 min.150 zł.
pod oczyma 5 min50 zł.