POWIĘKSZANIE UST I WYPEŁNIANIE ZMARSZCZECK

Wypełnianie ust należy do pierwszej trójki najpopularniejszych zabiegów medycyny i kosmetologii estetycznej. Ładne, pełne i proporcjonale usta dodadzą urody każdej kobiecie. Usta, podobnie jak zgrabna sylwetka, stanowią atrybut kobiecego piękna. Dzięki nowoczesnej technologii preparatów po wykonaniu prostego, trwającego około 30 minut zabiegu, można osiągnąć wymarzony kształt i wielkość ust (w zależności od życzenia pacjentki można je powiększyć naprawdę znacząco), poprawić ich kontur, podkreślić czerwień wargową, zniwelować pojawiające się wokół nich zmarszczki (tzw. „zmarszczki palacza”).
Efekt utrzymuje się od ok. 9 do 16 miesięcy. Zabiegi wykonywane są preparatami Aliaxin, Dermafill

informacja dotycząca zabiegu tel. 509 347 664

Najpopularniejsza i najbezpieczniejsza substancja stosowana do wypełniania zmarszczek i bruzd to kwas hialuronowy. Do zabiegów używamy wysokiej jakości certyfikowanych preparatów. Kwas hialuronowy nadaje wargom objętości, koryguje kontur ust i podnosi opadające kąciki, co nadaje twarzy dużo młodszy wygląd. Efekt zabiegu jest natychmiastowy.

Opis zabiegu:
Kwas hialuronowy występuje w skórze w sposób naturalny – jest podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Niestety wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, wskutek czego skóra wysusza się, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją objętość. Kwas hialuronowy jest czysto krystalicznym żelem– polisacharydu naturalnie występującego w organizmie, poddanego procesowi stabilizacji. Gdyby użyć kwasu hialuronowego w zwykłej formie i wstrzyknąć do organizmu, ulegnie on degradacji w ciągu kilku dni.
Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzyknięte do skóry właściwej skutecznie uzupełniają jego niedobór, nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, nadają objętość, modelują usta, poprawiają kontur twarzy, pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.

Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii. Zapewnia nam dużą wygodę, gdyż nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej.

Czy zabieg jest bolesny?

przed zabiegiem miejsca, w które chcemy podać preparat smarujemy kremem, który w swoim składzie zawiera środek znieczulający.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Organizm ludzki posiada własny system enzymatycznego rozkładu kwasu hialuronowego. Efekt po zabiegu utrzymuje się zwykle od 6 do 18 miesięcy, po tym czasie Kwas hialuronowy ulega naturalnemu wchłonięciu (biodegradacji). Należy wówczas zabieg powtórzyć, co z jednej strony uznać można za wadę, z drugiej zaś za zaletę, ponieważ dzięki temu są to zabiegi całkowicie bezpieczne. Dają gwarancję, że po jakimś czasie efekt minie i nie spowoduje trwałej zmiany w wyglądzie twarzy. Proces ten jest więc w stu procentach odwracalny w czasie.
Schemat terapii

informacja dotycząca zabiegu tel. 509 347 664

Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są bardzo cienkimi igłami co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki. Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

 • Poziome zmarszczki czoła
 • Zmarszczki gładzizny
 • Linia brwi
 • Zmarszczki okołooczodołowe
 • Dolina łez
 • Nos
 • Modelowanie policzków
 • Fałdy wargowo-nosowe
 • Zmarszczki palacza
 • Kontur ust
 • Zmarszczki śmiechowe
 • Linie marionetki
 • Wypełnianie ust
 • Kształtowanie brody

Uwaga! Odstęp czasowy między zabiegiem wypełniania zmarszczek, a innymi metodami odmładzania skóry (iniekcje toksyny botulinowej – Botox, laseroterapia, peeling chemiczny, mikrodermabrazja) powinien wynosić min. 3 tygodnie.

Przeciwwskazania do stosowania kwasu hialuronowego:

 • stwierdzone uczulenie na kwas hialuronowy,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • niewyrównana cukrzyca,
 • tendencje do powstawania bliznowców,
 • aktywne zakażenia okolicy zabiegu,
 • choroba nowotworowa,
 • ciąża, okres karmienia piersią,
 • hemofilia.

Zalecenia po zabiegu:

 • Bezpośrednio po zabiegu na leczone obszary mogą być przyłożone zimne kompresy.
 • Należy unikać dotykania korygowanych obszarów przez 6 godzin po zabiegu.
 • Jeśli w trakcie zabiegu modelowane były usta lub ich okolice, przez 24 godziny unikaj gorących napojów i całowania.
 • Bezpośrednio po zabiegu nie wolno przyjmować aspiryny lub podobnych leków.
 • Po 6 godzinach można delikatnie przemyć leczone obszary mydłem i wodą, a także nałożyć makijaż.
 • Przez minimum 48 godziny nie wolno masować, nie wolno trzeć i pocierać leczonych obszarów.
 • Przez minimum 12 godzin unikać należy spożywania alkoholu.
 • W dniu zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku i nagrzania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne) oraz nadmiernego zimna.

Czy należy w jakiś szczególny sposób przygotować się do zabiegu?
Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Jest to jeden z zabiegów, które można wykonać w tzw. przerwie na lunch. Tydzień przed zabiegiem unikać należy zażywania aspiryny, wysokich dawek suplementów witaminy E oraz innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. W tygodniu poprzedzającym zabieg, jako alternatywny lek przeciwbólowy może być stosowany Paracetamol. Na dzień przed zabiegiem zaleca się wyeliminowanie picia alkoholu.

Jak wygląda zabieg?
Jeżeli jest taka potrzeba to najpierw znieczula się miejsca, które będą poddane zbiegowi (krem znieczulający). Następnie, po dokładnym odkażeniu skóry aplikuje się poprzez wstrzyknięcie cienką igła odpowiedniego dla danego pacjenta preparatu.

Jak długo trwa zabieg?
Sam zabieg trwa około pół godziny plus czas potrzebny na znieczulenie.

Czy zabieg jest bolesny?
Gdy przed zabiegiem odpowiednio wcześnie użyjemy kremu znieczulającego zabieg nie powinien być bolesny.

Czy są jeszcze dodatkowe zalety zabiegu oprócz tych estetycznych, widocznych?
Zaletą kwasu hialuronowego jest to, że po jego wchłonięciu się nigdy nie jest gorzej niż przed zabiegiem, a u wielu pacjentów jest lepiej, gdyż kwas hialuronowy pozostawiony w skórze cały czas pracuje nad nią, stymuluje ją, zmusza do pracy jak najlepszy, długo trwały zabieg kosmetyczny.

Jakie mogą występować działania niepożądane?
Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienie i lekki obrzęk lub drobne siniaki, jednak efekty te znikają samoistnie w ciągu dwóch, trzech dni.

Czy można wykonywać zabiegi o każdej porze roku, czy nie przeszkadza zbyt duże nasłonecznienie lub mróz?
Zabiegi można wykonywać o każdej porze roku. Bezpośrednio po zabiegu unikamy słońca, solarium przez kilka dni, aby nie powstały przebarwienia w miejscach iniekcji.

Co się dzieje po zabiegu, czy można od razu wrócić do pracy, malować się, czy odczuwa się potem ból i drętwienie, czy są siniaki?
Po zabiegu wykonuje się makijaż korygujący i można wrócić do pracy. Jeżeli działa jeszcze znieczulenie można odczuwać lekkie drętwienie. Oczywiście mogą pojawić się drobne siniaki, ale można je zatuszować makijażem.

zabiegczascena
kwas hialuronowy usta 0,5 ml. 15 min.300
kwas hialuronowy 1 ml.20 min.500